Хаджиев на пейката при нов успех на Академия Пушкаш

Трета поредна победа за Академия Пушкаш, Хаджиев не игра (видео)

Академия Пушкаш играе все по-силно през пролетта и вчера записа четвърта поредна победа в унгарското първенство. Отборът на Камен Хаджиев се наложи с 3:2 над гостуващия Пакш, но българският защитник остана на пейката.

Домакините поведоха с два бързи гола в средата на първото полувреме, дело на Антонио Манце и Тамаш Киш. Даниел Бьоде намали в 28-ата минута, а в 75-ата Янош Хан изравни от дузпа. Победата на Академия Пушкаш донесе Якуб Плъшек в 81-ата минута.
В класирането тимът на Хаджиев вече е втори с 36 точки - три повече от МОЛ Фехервар, който още не е изиграл мача си от 21-ия кръг. Убедителен лидер е Ференцварош с 49 точки.

В друга среща вчера Янис Карабельов беше резерва за Кишварда срещу Залаегерсег и не се появи в игра. Неговият отбор победи с 2:1 след гол на Золтан Хорват в четвъртата минута на добавеното време и заема 4-о място в класирането.