Трета поредна победа за Академия Пушкаш, Хаджиев не игра (видео)

Академия Пушкаш продължава да впечатлява с представянето си след подновяването на сезона в Унгария. Отборът на Иван Хаджиев постигна трета поредна победа, а преди това направи равенство с шампиона и водач в класирането Ференцварош. Днес Хаджиев остана на пейката, а в герой за успеха с 2:1 над Залаегерсег се превърна хърватинът Йосип Кнежевич.

Бившият футболист на Аамкар откри резултата в 47-ата минута, но в 58-ата друг хърватин - Зоран Лесяк, изравни за домакините. В 83-ата минута Кнежевич пропусна дузпа, но при добавката не сбърка и утвърди тима си на третото място в класирането.
Шампионът Ференцварош отново демонстрира превъзходството си над конкуренцията. "Фради" победи с 2:0 втория в подреждането МОЛ Фехервар в дербито на кръга. Точни бяха Мюрто Узуни и Токмам Нгуен.

Ференцварош вече е с преднина от 16 точки пред Академия Пушкаш и МОЛ Фехервар. Кишварда на Янис Карабельов и Мезьокьовешд-Жори на Антонио Вутов са в средата на класирането.