Загуба за Карабельов и равенство за Вутов в Унгария

Днес се изиграха два мача от 19-ия кръг в унгарската ОТП Банк Лига, като и в двата имаше българско участие. Кишварда на Янис Карабельов загуби у дома от МТК Будапеща с 0:2, а Мезьокьовешд-Жори с Антонио Вутов направи 0:0 като гост на МОЛ Фехервар.

Карабельов започна като титуляр, но беше сменен още на почивката. За Кишварда играха още преминалият в тима от Арда (Кърджали) Матеус Леони и бившият нападател на Ботев (Пловдив) Фернандо Виана. За гостите се разписаха Саболч Шьон и Роланд Варга, а Боян Миовски пропусна дузпа.
Антонио Вутов се появи като резерва в началото на второто полувреме за Мезьокьовешд-Жори, а тимът му стигна до престижна точка срещу втория в класирането МОЛ Фехервар. За домакините игра бившият халф на ЦСКА-София Рубен Пинто.

Начело в Унгария е Ференцварош с 43 точки, следван от МОЛ Фехервар с 33 и МТК с 29. Кишварда е на 4-о място с 28 точки, а Мезьокьовешд-Жори е 7-и с 25.