Краев изгледа от пейката загуба от Бенфика (видео)

Брага отдалечи Порто от върха (видео)

Бенфика постигна първа победа в последните си 4 мача в първенството на Португалия. Грандът от Лисабон се наложи с 2:0 над Фамаликао, а попаденията паднаха още в първите седем минути и бяха дело на Дарвин Нунес и Николас Отаменди.Божидар Краев този път не игра за гостите. Българинът беше в групата за двубоя, но остана на пейката. Неговият тим е в серия от 4 загуби и се намира на предпоследното 17-о място в класирането. На "Ещадио да Луж" Фамаликао не оказа почти никаква съпротива. В 3-ата минута Дарвин Нунес се възползва от подаване на Евертон и откри резултата, а в 7-ата се разписа и Николас Отаменди. След почивката домакините пропуснаха да направят успеха си по-убедителен.В класирането Бенфика е на 4-о място, с равен брой точки с третия Брага. Води Спортинг (Лисабон), а втори е Порто.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА