Брага отдалечи Порто от върха (видео)

Брага и Порто завършиха 2:2 в дербито от 18-ия кръг на португалското първенство. Резултатът е разочароващ за "драконите", които изостават на пет точки от водача Спортинг (Лисабон), а имат и мач повече. Брага пък е на трето място, на три точки зад Порто и на три пред Бенфика.

Серджо Оливейра даде аванс на Порто от дузпа в 36-ата минута. В началото на второто полувреме Мехди Тареми удвои аванса на гостите, но с това интригата не приключи, защото в 60-та минута мексиканският национал Хесус Корона получи червен картон.
Натискът на Брага даде резултат в края. В 87-ата минута Франсерджо намали, а в добавеното време ветеранът Николас Гайтан изравни, отново след асистенция на Лукас Пиасон.

Във вторник Спортинг ще гостува на Жил Висенте и при победа ще увеличи преднината си на върха на 8 точки.