Цецо Соколов и Динамо без проблеми на 1/4-финал за Купата на CEV (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Динамо (Москва) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила евротурнир за Купата на CEV. Соколов и компания биха без особени проблеми сръбския Войводина Семе (Нови Сад) с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) във втория 1/8-финал от минитурнира, на който са домакини, игран тази вечер пред около 800 зрители в руската столица.Така Динамо ще играе на 1/4-финала срещу румънският Аркада (Галац), който по-рано тази вечер надигра много трудно нидерландския Амисофт Ликургус (Грьонинген) с 3:2 гейма в първия мач от 1/8-финалите. Срещата е утре (17 декември) от 18,00 часа в Москва.Московчани започна добре в първия гейм, като поведоха със 7:3 благодарение на сервисите на Иля Власов. Войводина успя да изравни при 11:11 след успешни атаки на Неманя Масулович и Павле Перич, но след това отново на преден план излезе Власов на начален удар, след което Динамо поведе с три точки. Момчетата на Константин Брянский успя да я задържат до крайното 25:22 след красива атака на Цецо Соколов.Втората част премина изцяло под контрола на руският гранд и завърши при 25:17 след ас на българския диагонал. Сръбският тим тръгна отлично в третия гейм, като дръпна с 6:2, но Динамо бързо обърна до 14:10 в своя полза след три отлични сервиса на разпределителя Павел Панков и четири блока подред за московчани. Войводина намали до 24:23, но в крайна сметка Динамо измъкна победата след 27:25 и 3:0 след две атаки на Власов.
Цецо Соколов и Иля Власов станаха най-полезни за победата на Динамо с по 15 точки. ВОЙВОДИНА СЕМЕ (НОВИ САД, СЪРБИЯ) - ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)