Цветан Соколов отново в Идеалния отбор на кръга в Суперлигата на Русия

Супер Цецо Соколов с 19 точки, Динамо с нова победа в Русия

Волейболният национал Цветан Соколов попадна в Идеалния отбор на 13-ия кръг в Суперлигата на Русия на авторитетното издание "БИЗНЕС Online".

Българският диагонал заби 19 точки (2 блока, 1 ас и 70% ефективност в атака) при победата на неговия Динамо (Москва) като гост на слабака Динамо-ЛО (Сосновий бор) с 3:0 гейма.

Следващият мач за московчани е отложеното дерби от 5-ия кръг срещу шампиона Локомотив (Новосибирск), воден от бившият селекционер на България Пламен Константинов. Двубоят е на 22 декември (вторник).

За MVP на 13-ия кръг бе избран разпределителят Игор Колодинский, който имаше основна заслуга неговия Белогорие (Белгород) да победи у дома коравия тим на Факел (Новий Уренгой) също с 3:0 гейма.