Сосиедад не се възползва от загубата на Атлетико (видео)

Отборът на Реал Сосиедад не успя да се възползва от поражението на Атлетико Мадрид и да излезе еднолично начело в Ла Лига. В мач от 13-ия кръг тимът стигна само до 1:1 у дома с Ейбар и е с равен актив с тима на Диего Симеоне. Реал Мадрид пък е с три по-малко. В сряда Сосиедад ще приеме Барселона. След като в събота Реал надви Атлетико, съставът от “Реале Арена” получи шанс да дръпне с 2 точки. Това минаваше през успех над Ейбар, който обаче се оказа костелив орех. Гостите се представиха много силно и дори създадоха повече опасности.Сосиедад поведе в 20-ата минута чрез Андер Баренечеа, но съперникът изравни в 66-ата чрез централния си нападател Серхи Енрик. В 71-вата Кристиан Порту можеше да върне аванса на домакините, но от няколко метра нацели напречната греда. В 80-ата футболистите на треньора Иманол се зарадваха след попадение на Игор Субелдия, но ВАР се намеси, за да маркира засада.В заключителните минути по-активни бяха играчите на Ейбар и като по чудо в 85-ата Енрик не реализира от близко разстояние. След три дни на “Аноета” пристига Барселона, като това ще е изтеглен мач от 19-ия кръг. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ