Риека изтръгна точка от лидера в Ла Лига

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Аутсайдерът в група F на Лига Европа Риека си тръгна с точка от гостуването на лидера в испанската Ла Лига Реал Сосиедад, след като завърши 2:2 на стадиона в Сан Себастиан.

Гостите водеха на два пъти в резултата, но в крайна сметка победител не беше излъчен. Северномакедонеца Велковски откри с глава за Риека в 37-ата минута, като това беше първото му попадение с екипа на отбора. Резултатът се запази до 68-ата, когато Йон Баутиста изравни и материализира натиска на баските.

Само пет минути по-късно Лончар отново изведе Риека напред, но хърватите не успяха да удържат аванса си. В 78-ата Начо Монреал оформи крайното 2:2, което означава, че всичко в тази група ще се реши в последния кръг.

Тогава Реал Сосиедад гостува именно на Риека, а лидерът Наполи приема АЗ Алкмаар.