Троен възел се завърза в група F

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Три отбора са с шанс да продължат напред в елиминациите на Лига Европа от група F след изиграването на мачовете от петия кръг. Наполи направи 1:1 като гост с АЗ Алкмаар, а Реал Сосиедад завърши 2:2 срещу аутсайдера Риека у дома в един доста хаотичен сблъсък.

Така преди мачовете от последния кръг лидер е Наполи с 10 точки, а Реал Сосиедад и АЗ Алкмаар имат по 8. Риека е на дъното с 1. В последния кръг Наполи приема Реал Сосиедад в директен спор за първото място, докато нидерландския тим гостува на Риека и е в добра позиция да се пребори дори за лидерското място в потока.

Наполи излезе напред срещу АЗ Алкмаар с гол на Дрис Мертенс още в шестата минута. Нидерландците обаче се окопитиха през втората част и след изпълнение на корнер Мартинс изравни. Само четири минути по-късно стражът на Наполи Давид Оспина се превърна в герой за водения от Джеаро Гатузо тим, след като отрази удар от дузпа на Коопмайнерс. В 76-ата минута Андреа Петаня пропусна да изведе Наполи отново напред и така резултатът се съхрани до края.