Алавес спря устрема на Реал Сосиедад (видео)

Реал Сосиедад стигна само до 0:0 при гостуването си на Алавес в баското дерби от 12-ия кръг на Ла Лига.

Гостите играха около половин час с човек повече, но не успяха да превземат вратата на домакините, заради което с 25 точки останаха на второто място и пропуснаха да изместят от върха Атлетико Мадрид, който има 26.

Гостите стигнаха до положение още в четвъртата минута, но Александър Исак отблизо не успя да преодолее отличия в мача вратаря Фернандо Пачеко.

Пачеко отново се намеси решително малко преди почивката след удар от дистанция на Игор Субелдия.
В 55-ата минута стражът на домакините отби удар на Исак, а топката отскочи към непокрития в наказателното поле Порту, който отблизо не успя да я насочи в опразнената врата.

В 62-ата минута Родриго Баталия получи директен червен картон заради неспортсменско поведение, но с човек по-малко Алавес продължи да се защитава храбро и организирано.

Гостите успяха да стигнат само до едно чисто положение в 80-ата минута, когато резервата Уилиан Жозе получи топката около точката на дузпата и стреля силно към вратата, но Пачеко направи страхотно спасяване.