Славия се добра до важна победа в калта във Враца (видео)

Отборът на Славия победи Ботев (Враца) в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Белите” се наложиха с 2:1 с попадения на Радослав Кирилов и Димитър Рангелов от дузпа. За домакините точен бе Венцислав Керчев. Срещата се игра на изключително тежък терен, след като домакините бяха почистили натрупалия сняг в града в последние дни. Гостите успяха да се възползват по-добре от тежките условия и се поздравиха с ценни три точки.В началото на мача домакините имаха две ситуации да открият резултата. На два пъти Том бе на удобна позиция, след като бе извеждан от Петър Атанасов, но първо се забави с удара, а след това Светослав Вуцов изби с рефлекс.Постепенно гостите изравниха играта и взеха инициативата. В средата на полувремето Радослав Кирилов бе близо до откриване на резултата, но пропусна от чиста позиция. Последваха няколко хубави атаки и към двете врати, но без да завършат с точен удар.Така в 40-ата минута се стигна до откриване на резултата от страна на гостите. При едно центриране от корнер топката стигна до Кирилов, който със силен шут през купа от играчи реализира.В началото на втората част гостите стигнаха до второ попадение. При едно центриране към наказателното поле от статично положение Педро Лагоа събори Петко Христов и съдията реши да отсъди дузпа. При подаването останата съмнения и за засада на играч на Славия. Зад топката застана Димитър Рангелов и хладнокръвно реализира. В 64-ата минута обаче домакините се върнаха в мача. Венцислав Керчев намали, след като с левия крак прати неспасяемо топката във вратата на Вуцов. Кълбото се удари с левия страничен стълб преди да влезе за 1:2.До края на срещата и двата тима имаха по няколко опасни влизания в наказателното поле, но до нов гол не се стигна. Така "белите" се поздравиха с успеха. С победата си днес Славия вече не е на последно място в класирането на елита. Столичани са на 13-а позиция с 12 точки. Ботев от своя страна регистрира четвърта поредна загуба и остава с 15 точки на девето място.efbet Лига, 12 кръг:БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2 СЛАВИЯ0:1 Кирилов (40)0:2 Рангелов (50-д)1:2 Керчев (64)Състави: БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 18. Миланов, 14. Буров, 6. Гаджев, 28. Златински, 77. Костадинов, 10. Атанасов, 88. Том, 9. ГеновСЛАВИЯ: 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 38. Гамаков, 19. Антовски, 10. Карабельов, 77. Вълчев, 20. Кръстев, 71. Стоев, 11. Кирилов, 8. РангеловСтадион: "Христо Ботев", ВрацаСъдия: Радослав ГидеженовНачало: 17:30 часаСТАТИСТИКА ОТ МАЧАГЛЕДАЙТЕ ТУК!