Славия се добра до важна победа в калта във Враца (видео)

Отборът на Славия победи Ботев (Враца) в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Белите” се наложиха с 2:1 с попадения на Радослав Кирилов и Димитър Рангелов от дузпа. За домакините точен бе Венцислав Керчев.

Срещата се игра на изключително тежък терен, след като домакините бяха почистили натрупалия сняг в града в последние дни. Гостите успяха да се възползват по-добре от тежките условия и се поздравиха с ценни три точки.

В началото на мача домакините имаха две ситуации да открият резултата. На два пъти Том бе на удобна позиция, след като бе извеждан от Петър Атанасов, но първо се забави с удара, а след това Светослав Вуцов изби с рефлекс.

Постепенно гостите изравниха играта и взеха инициативата. В средата на полувремето Радослав Кирилов бе близо до откриване на резултата, но пропусна от чиста позиция. Последваха няколко хубави атаки и към двете врати, но без да завършат с точен удар.

Така в 40-ата минута се стигна до откриване на резултата от страна на гостите. При едно центриране от корнер топката стигна до Кирилов, който със силен шут през купа от играчи реализира.

В началото на втората част гостите стигнаха до второ попадение. При едно центриране към наказателното поле от статично положение Педро Лагоа събори Петко Христов и съдията реши да отсъди дузпа. При подаването останата съмнения и за засада на играч на Славия. Зад топката застана Димитър Рангелов и хладнокръвно реализира.

В 64-ата минута обаче домакините се върнаха в мача. Венцислав Керчев намали, след като с левия крак прати неспасяемо топката във вратата на Вуцов. Кълбото се удари с левия страничен стълб преди да влезе за 1:2.

До края на срещата и двата тима имаха по няколко опасни влизания в наказателното поле, но до нов гол не се стигна. Така "белите" се поздравиха с успеха.

С победата си днес Славия вече не е на последно място в класирането на елита. Столичани са на 13-а позиция с 12 точки. Ботев от своя страна регистрира четвърта поредна загуба и остава с 15 точки на девето място.