Най-накрая Бока вдигна титлата, но "Бомбонера" видя нова загуба

Тевес прати в екстаз Бока Хуниорс, след като измъкна титлата от Ривър Плейт
Приказката на Тевес в Бока продължава
Без него Бока Хуниорс се сгромоляса на "Бомбонера" във втори пореден мач, отстъпвайки на "граната" с 1:2. Двата гола за гостите бяха дело на Орсини (28, 45) преди почивката след подавания на Вега и сериозни грешки в защитата на "генуезците". Единственото попадение за шампионите бе дело на капитана в този мач Абила в 86-ата минута. Той беше точен и в първата среща между двата тима преди три седмици, но тогава донесе победата на Бока с 2:1. Успехът е първи за финалиста в Копа Либертадорес от 2017 година, докато Бока остана на второ място с шест точки от четири мача.
Футболът в Аржентина се завърна с исторически гол с ръка срещу Бока Хуниорс (видео)
Интересното е, че грандът от Буенос Айрес не бе записвал две поредни загуби на "Бомбонера" в официален мач от над пет години. Тогава едното поражение от Ривър Плейт в Копа Либертадорес бе служебно 0:3, тъй като мачът бе прекратен при резултат 0:0. Само до преди седмица Тевес и компания пък нямаха поражение под ръководството на Мигел Русо, който се завърна в тима през януари. Отборът бе записал 15 победи от 18 мача, както и три равенствата.