Най-накрая Бока вдигна титлата, но "Бомбонера" видя нова загуба

Аржентинският шампион Бока Хуниорс най-накрая беше награден с титлата за 2019/2020 година. Това се случи точно 258 дни от инфарктния триумф в последните минути на сезона на седми март. Тогава Карлос Тевес донесе победата с 1:0 над тима на Диего Армандо Марадона Химнастия ла Плата, като изведе "генуезците" до златните медали за сметка на Ривър Плейт, който водеше до последния кръг. След това Аржентина беше затворена заради пандемията от коронавирус, като футболът рестартира едва осем месеца по-късно. Така няколко часа преди домакинството на Ланус от четвъртия кръг на турнира за Купата на професионалната лига, Карлитос и съотборниците му вдигнаха трофея и получиха златните медали от ръководството на аржентинската футбола федерация.
Тевес прати в екстаз Бока Хуниорс, след като измъкна титлата от Ривър Плейт

Всички искаха да се снимат с щастливия Тевес, за когото това е 28-и трофей в богата му кариера. "Щастливи сме, че си спомнихме за този незабравим миг през март, когато донесохме много радост на нашите фенове. Всеки трофей е сам за себе си. Не мога да правя сравнения, защото и всеки сезон е различен. Този ми е много ценен, тъй като може да ми е последен", сподели Карлитос, който бе оставен да почива за мача с Ланус, за да бъде във форма за първия осминафинал в Копа Либертадорес с бразилския Интернасионал. Той бе пратен да тренира, докато съотборниците му се готвеха за мача. "Предпочитам да играя, вместо да тренирам, но треньорът решава. Все пак Мауро Сарате и Рамон Абила трябва да натрупат игрово време, след като този сезон имаме нужда от всички, за да постигнем целите си. Освен това е хубаво да се почива от време на време, все пак съм на 36 години", допълни Тевес.
Приказката на Тевес в Бока продължава

Без него Бока Хуниорс се сгромоляса на "Бомбонера" във втори пореден мач, отстъпвайки на "граната" с 1:2. Двата гола за гостите бяха дело на Орсини (28, 45) преди почивката след подавания на Вега и сериозни грешки в защитата на "генуезците". Единственото попадение за шампионите бе дело на капитана в този мач Абила в 86-ата минута. Той беше точен и в първата среща между двата тима преди три седмици, но тогава донесе победата на Бока с 2:1. Успехът е първи за финалиста в Копа Либертадорес от 2017 година, докато Бока остана на второ място с шест точки от четири мача.
Футболът в Аржентина се завърна с исторически гол с ръка срещу Бока Хуниорс (видео)

Интересното е, че грандът от Буенос Айрес не бе записвал две поредни загуби на "Бомбонера" в официален мач от над пет години. Тогава едното поражение от Ривър Плейт в Копа Либертадорес бе служебно 0:3, тъй като мачът бе прекратен при резултат 0:0.

Само до преди седмица Тевес и компания пък нямаха поражение под ръководството на Мигел Русо, който се завърна в тима през януари. Отборът бе записал 15 победи от 18 мача, както и три равенствата.