Червен картон даде предимство на Турция срещу Русия (видео)

Тимът на Турция постигна първа победа за 2020 година, след като много трудно пребори Русия с 3:2 на “Шюкрю Сараджоолу” в Истанбул в среща от Група 3 на Дивизия “В” на Лигата на нациите. Гостите поведоха в резултата, но в 24-ата минута останаха с човек по-малко, което даде нужното предимство на състава на Шенол Гюнеш. Това е и първо поражение за “сборная” в надпреварата, но отборът все пак остава лидер преди другия мач от групата, в който съперници са Унгария и Сърбия.

Денис Черишев изведе руснаците напред в 11-ата минута след грешка на съперника при изнасянето на топката. В 24-ата обаче защитникът на гостите Андрей Семенов задържа откъсващия се сам срещу вратаря Дженк Тосун и получи директен червен картон. За нещастие на Русия турците изравниха само две минути по-късно, когато Кенан Караман беше точен с глава за 1:1. След още шест минути Дженгиз Юндер изведе домакините напред - 2:1. В 52-ата капитанът Тосун дори покачи на 3:1 от дузпа, но това не означаваше, че всичко е решено. В 57-ата Дале Кузяев, който направи нарушението за наказателния удар, съкрати изоставането на руснаците. Така интригата остана до самия край, като и двата тима имаха положения за гол. В крайна сметка Турция спечели и всичко ще се реши в последния кръг в сряда.