За 15 минути на терена Пако Алкасер измъкна Виляреал (видео)

Тимът на Виляреал направи голяма крачка към излизане от Група “I” на Лига Европа, след като надви Карабах с 3:1 като символичен гост в Истанбул и събра пълен актив от 6 точки след първите два кръга. С толкова е и отборът на Макаби (Тел Авив), който по същото време срази Сивасспор с 2:1, също на чужд терен. По този начин вече е налице разлика от 6 пункта между първите два и вторите състава два в групата.

Виляреал доминираше напълно, но имаше доста проблеми тази вечер, като дори 12 минути преди края се оказа догонващ, след като Оусу Куабена вкара за Карабах - 1:0. Появилият се като смяна в 75-ата минута Пако Алкасер обаче се превърна в спасител за “жълтата подводница” с два гола. Преди него 18-годишният Йереми Пино изравни в 80-ата с мощен удар в близкия ъгъл. След това Пако обърна до 2:1 в полза на Виляреал в 85-ата, а в добавеното време беше точен и от дузпа за 3:1. Двубоят се игра в турския мегаполис, защото на отборите от Азербайджан им е забранено да домакинстват заради военния конфликт с Армения. Следващия четвъртък Виляреал посреща Макаби, а Карабах ще спори със Сивасспор, като все още не се знае къде. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА