Реал Сосиедад поведе в Ла Лига (видео)

Реал Сосиедад е новият лидер в Ла Лига. Баският тим разгроми с 3:0 като гост Бетис и изпревари по голова разлика Виляреал, който също има 11 точки след 6-ия кръг. Попаденията на "Бенито Вийямарин" вкараха Кристиан Порту, Микел Оярсабал и Аднан Янузай.

Домакините от Севиля имаха претенции към някои съдийски отсъждания, но трябва да се сърдят на себе си за грешките в защита и пропуските пред вратата на Алекс Ремиро. Реал Сосиедад е отборът с най-много отбелязани попадения - 10, а в същото време е получил само 2 гола.
Резултата откри Порту в 43-ата минута след перфектно центриране от левия фланг на Оярсабал. Секунди по-рано Вилиан Жозе също се озова на добра позиция, но пропусна да даде аванс на гостите.

В 48-ата минута гол на Бетис беше отменен заради засада. В 65-ата футболисти на Реал Сосиедад игра с ръка в наказателното си поле, но след като прегледа ситуацията с помощта на ВАР, реферът Хавиер Естрада Фернандес не посочи бялата точка.
Дузпа обаче получиха гостите в 74-ата минута за нарушение на Марк Бартра срещу резервата Александър Исак. Националът Оярсабал не сбърка и доближи баските до трите точки. Те станаха факт в 88-ата минута след светкавична контра и бомбен шут под гредата на Аднан Янузай.

Бетис се смъкна на 7-о място в подреждането. "Вердибланкос" започнаха сезона силно, но в следващите мачове защитата им отново се показа като слабото звено в отбора. Доказателството е, че в три от последните си 4 срещи севилци получиха по три гола.