Новак задълбочи кризата във Валенсия (видео)

Валенсия допусна трета поредна загуба в Ла Лига. Този път "прилепите" отстъпиха с 1:2 на новака Елче и останаха в долната половина на класирането, докато техният съперник вече е 5-и. Точни за домакините бяха Хосан Фернандес и Фидел през първото полувреме, а Тони Лато върна един гол след почивката.

Поораженията от Виляреал и Бетис явно не са помогнали на футболистите на Валенсия да си научат урока и те започнаха много слабо. Елче поведе с 2:0 с единствените си два точни удара за целия мач. През втората част домакините изобщо не поглеждаха напред и хвърлиха всички сили в това да удържат преднината си.
Резултата откри Хосан Фернандес в 19-ата минута. Халфът получи топката около тъчлинията, навлезе към наказателното поле и с красив фалцов удари направи безпомощен Хауме. В 37-ата минута Хосан Фернандес се отличи и с асистенция за Фидел, който с левия крак хвана  Хауме в крачка - 2:0.

Валенсия игра по-добре след почивката. В 52-ата минута Хосе Гая стреля опасно, но Едгар Бадия показа отличен рефлекс. Тиери Корея шутира на сантиметри от гредата, а Тони Лато върна надеждите на гостите с попадение в 74-ата минута след извеждащ пас на резервата Кан-Ин Лий.
До края на мача действията се водеха пред и в наказателното поле на Елче, но домакините не се огънаха. Отборът на Хорхе Алмирон постигна първа победа у дома през сезона, след като в предишните си два мача на собствен терен дори не отбеляза гол.

Валенсия има много проблеми извън терена, а това се отразява и на резултатите. Показателен е фактът, че тимът е получил най-много голове от всички до момента - 11.