Борусия (Д) показа голова мощ в първия си мач (видео)

Борусия (Дортмунд) стартира участието си в турнира за Купата на Германия с разгромен успех. "Жълто-черните" не оставиха никакви шансове на Дуисбург и спечелиха гостуването си край Рейн с 5:0. Попаденията вкараха Джейдън Санчо, Джуд Белингам, Торган Азар, Джовани Рейна и Марко Ройс. Домакините пък играха с човек по-малко от 38-ата минута, когато беше изгонен Доминик Фолкмер.Част от звездите на Люсиен Фавър останаха на пейката и влязоха след почивката, но още преди това интригата бе приключила. Преди червения картон на Фолкнер Борусия водеше с 2:0, а в края на полувремето вкара и трети гол, който съвсем отчая Дуисбург. В 14-ата минута Аксел Витсел центрира, а футболист на "зебрите" игра с ръка в наказателното поле и Борусия получи дузпа, реализирана от Санчо. По този начин английският национал ознаменува с попадения стотния си двубой с екипа на дортмундци.Новото попълнение Белингам покачи на 2:0 в 30-ата минута след подаване на Азар. Малко по-късно Фолкмер спъна откъсващия се фронтално Ерлинг Холанд и логично видя червения цвят. В 39-ата минута Торган Азар изпълни перфектен пряк свободен удар и прати топката в мрежата на домакините.След статично положение падна и четвъртият гол. Той беше дело на Джовани Рейна, а вратарят на Дуисбург беше заблуден от лек рикошет във Витсел. В 58-ата минута Марко Ройс се отскубна зад защитата и хладнокръвно прати топката в мрежата.В последния половин час гостите се смилиха над противника си и не вкараха нови голове, макар че имаха няколко възможности пред вратата на Леонардо Вайнкауф.Купа на Германия, 1/32-финали:ДУИСБУРГ - БОРУСИЯ (Д) 0:5 (0:3)0:1 Дж. Санчо (14) д.0:2 Дж. Белингам (30)0:3 Т. Азар (39)0:4 Дж. Рейна (50)0:5 М. Ройс (58)Останалите резултати:  НЮРНБЕРГ - РБ (ЛАЙПЦИГ) 0:3ТОДЕСФЕЛДЕ - ОСНАБРЮК 0:1МЮНХЕН 1860 - АЙНТРАХТ (ФР) 1:2АЙНТРАХТ ЦЕЛЕ - АУГСБУРГ 0:7ЕНГЕРС - БОХУМ 0:3УНИОН ФЮРСТЕНВАЛДЕ - ВОЛФСБУРГ 1:4ОБЕРНОЙЛАНД - БОРУСИЯ (М) 0:8АЛТГЛИЙНИКЕ - КЬОЛН 0:6МАЙНЕРЦАГЕН - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:6 (след продължения) УЛМ 1946 - ЕРЦГЕБИРГЕ 2:0 ИНГОЛЩАТ 04 - ФОРТУНА (Д) 0:1КАРЛСРУЕ - УНИОН 0:1 КАРЛ ЦАЙС (ЙЕНА) - ВЕРДЕР 0:2 КЕМНИТЦЕР - ХОФЕНХАЙМ 2:3 (след дузпи)РИЙЛАЗИНГЕН-АРЛЕН - ХОЛЩАЙН 1:7 ХАНЗА - ЩУТГАРТ 0:1 ЩАЙНБАХ ХАЙГЕР - ЗАНДХАУЗЕН 1:2ЕЛФЕРСБЕРГ - САНКТ ПАУЛИ 4:2АЙНТРАХТ НОРДЕЩЕТ - ЛЕВЕРКУЗЕН 0:7КАЙЗЕРСЛАУТЕРН - ЯН РЕГЕНСБУРГ 1:2 ВИЙДЕНБРЮК - ПАДЕРБОРН 07 0:5 ХАФЕЛЗЕ - МАЙНЦ 05 1:5АЙНТРАХТ (БРАУНШВАЙГ) - ХЕРТА 5:4 ВЕЕН (ВИЙСБАДЕН) - ХАЙДЕНХАЙМ 1:0ВАЛДХОФ - ФРАЙБУРГ 1:2 МАГДЕБУРГ - ДАРМЩАТ 98 2:3 (след продължения) ДИНАМО (ДРЕЗДЕН) - ХАМБУРГЕР ШФ 4:1ВЮРЦБУРГЕР КИКЕРС - ХАНОВЕР 96 2:3РОТ-ВАЙС (ЕСЕН) - АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) 1:0Във вторник от 21:45 часа:ДЮРЕН - БАЙЕРН