Няма страх от COVID-19: пуснаха 10 000 на мач в Германия

Прочутият с фанатичните си привърженици тим на Динамо (Дрезден) шокира Германия, след като по време на пандемия допусна цели 10 000 зрители на стадиона си за двубоя с Хамбургер ШФ (4:1) от първия кръг за Купата на Германия. Толкова се събраха тази вечер на “Рудолф Хабирг Щадион” в Саксония, след като местните власти позволиха на клуба да домакинства пред толкова фенове, колкото прецени. Спортното съоръжение е с капацитет малко над 32 000 места.

Шокът беше още по-голям, защото играещият вече в Трета лига Динамо разгроми с 4:1 Хамбургер ШФ, който преди няколко месеца за малко да спечели промоция за Първа Бундеслига. Домакините вкараха два гола още до 16-ата минута, а малко след началото на второто полувреме забиха и трети. Гостите намалиха чак в края на двубоя, но в добавеното време ултрасите на Дрезден ликуваха още веднъж, след като от дузпа беше оформен крайният резултат.

С победа се поздрави и Хановер 96 - 3:2 при визитата си на Вюрцбургер Кикерс. Българският футболист в редиците на домакините Владимир Николов остана сред резервите. Рот-Вайс (Есен) пък надви елитния Арминия (Билефелд) с 1:0 у дома.