Ахмат се отдалечи от опасната зона и остави там Тамбов (видео)

Ахмат победи с 2:1 като гост Тамбов и изпревари съперника си в класирането на руската Премиер лига. Исмаел от дузпа и Фелипе Визеу се разписаха за гостите, а попадението за Тамбов бе дело на Георгий Мелкадзе, също от бялата точка.Сензационната победа като гост на Спартак (Москва) преди няколко дни значително увеличи шансовете на Тамбов да запази мястото си в РПЛ. Ахмат имаше само с точка по-малко, но отборът от Грозни претърпя тежко поражение с 0:4 у дома от ЦСКА (Москва) и сега искаше да се върне на верния път.

Двата отбора започнаха предпазливо и заложиха на далечни удари, но нито веднъж на някой от вратарите не се наложи да прави спасяване. В 16-ата минута Евгений Харин стреля опасно с глава, Гиорги Шелия изби, а след това топката беше изчистена. Малко по-късно се стигна до ново разбъркване в наказателното поле на Тамбов, при което Александър Грицаенко повали Харин. Реферът Сергей Иванов прибегна до намесата на ВАР и даде дузпа, която Исмаел реализира. След половин час игра Сослан Таказов пропусна да изравни с глава, а в 32-ата минута домакните също получиха дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Мирослав Богосавац срещу Мелкадзе, който сам се нагърби с изпълнението и прати Евгений Городов в обратния ъгъл 1:1. След почивката Ахмат беше по-настоятелният тим и закономерно стигна до трите точки. В герой за грозненци се превърна Фелипе Визеу, който до момента нямаше нито един гол в първенството. Бразилецът засече прострелно центриране на Богосавац и с помощта на десния страничен стълб топката се озова в мрежата. Успехът изравни Ахмат по точки с Рубин и Сочи. Тамбов пък остана на 14-ото място, а в следващия кръг му предстои важно гостуване на Арсенал (Тула). СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА