Късен гол осигури спокойствие на Арсенал, Костадинов с жълт картон (видео)

Звездата на Арсенал (Тула) Евгений Луценко донесе изключително ценен успех с 2:1 срещу Тамбов, след който може да се каже, че отборът на Георги Костадинов на 90% си осигури място в Премиер лигата на Русия и през следващия сезон. "Артилеристите" се добраха до победата в 84-ата минута и са 8-и в подреждането, а техният съперник е 14-и, но с мач повече от Криля Советов и Оренбург.

Слабата форма на Арсенал след подновяването на сезона доведе до уволнението на старши треньора Игор Черевченко. Преди днешния двубой отборът се намираше на 5 точки над зоната на изпадащите, но съвсем близо до местата за плейофи за оставане в РПЛ. Там се намираше Тамбов, който в предишния кръг загуби на собствен терен от пряк конкурент на дъното - Ахмат.

До почивката двубоят беше равностоен и с малко голови положения. В 8-ата минута Костадинов получи жълт картон, а в 18-ата такъв си заработи и Гурам Тетрашвили за груб фаул срещу българина. Малко по-късно Луценко центрира от ъгъла на наказателното поле, а Адесойе Ойеволе докосна топката с ръка и Павел Кукуян посочи бялата точка. Зад топката застана Владислав Пантелеев, който не сбърка и вкара първия си гол за тима от Тула.
Гостите разчитаха предимно на статични положения, които не създадоха проблеми на защитата в червено. Малко след почивката Игор Горбатенко беше близо до втори гол за Арсенал, но Олександър филин догони топката и изчисти.
В 53-ата минута Луценко свали с глава към Горбатенко, който стреля силно, но покрай гредата. В 55-ата Тамбов успя да изравни. Основната работа свърши Валериу Чуперка, който преодоля бранител на домакините в наказателното поле и намери непокрития Костюков, който реализира за 1:1.
Шест минути преди края на редовното време Костадинов отстъпи мястото си на Анри Хагуш, а веднага след смяната Арсенал стигна до победния гол. Отбраната на гостите сгреши фатално, като не успя да се справи с ниско центриране на Сергей Ткачов и опитният Луценко провря топката в мрежата. Това беше 15-о попадение за тарана през сезона и той е съвсем близо до водача в голмайсторската листа Артьом Дзюба, който има 16 точни изстрела.
В последните два кръга Арсенал ще гостува на Урал и Уфа. На Тамбов пък предстоят домакинство на другия новак - Сочи, и визита на ЦСКА (Москва).