ЦСКА (М) нокаутира Ахмат с 3 гола за 4 минути

ЦСКА (Москва) разгроми с 4:0 като гост Ахмат и показа, че към края на сезона навлиза във форма. Преди няколко дни тимът на Виктор Гончаренко спечели дербито със Спартак (Москва), а днес срази един от отборите на дъното. След час игра резултаът беше 0:0, но ЦСКА вкара три гола за 4 минути и реши всичко. В края пък домакините дори си забиха автогол.

До почивката не се случи нищо интересно. ЦСКА сътвори само една по-опасна атака, но Евгений Городов изби силния удар на Константин Кучаев. Домакините изглеждаха доволни от равенството и много рядко атакуваха.

"Армейците" откриха резултата в 61-ата минута с попадение на Фьодор Чалов. Голяма заслуга за попадението имаше Иван Обляков, който напредна отляво и центрира успоредно на голлинията, Городов закъсня да пресече подаването и Чалов подложи крак за 0:1.
Веднага след изпълнението на центъра домакините загубиха топката и Чалов стреля силно, но Городов спаси. Топката обаче се върна при Никола Влашич, който преодоля един защитник и с премерен удар удвои аванса на ЦСКА.
Играчите на Ахмат тотално рухнаха. Само 4 минути след първия гол резултатът стана 0:3. Този път точен беше исландецът Арнор Сигурдсон, който наказа поредната груба грешка в отбрната на тима от Грозни. Това не беше всичко, защото в 85-ата минута Андрей Семьонов си заби автогол. Централният защитник на Ахмат не прецени добре шпагата си след прострелно центриране на резервата Яка Бийол.
ЦСКА събра 43 точки, колкото има и Ростов, като заема 4-о място в класирането. Ахмат е на 14-а позиция с актив от 27 точки.