Григор се класира на 1/4-финал в Бостад след нов обрат

Първата ни ракета Григор Димитров победи италианеца Филипо Воландри с 2:6, 6:1, 6:4 в мач от втория кръг на турнира в Бостад (Швеция). Поставеният под №5 в схемата Григор изигра слаб първи сет, но във втория отвя противника си, а в третата част успя да надделее след решаващ пробив в седмия гейм при 3:3. В първия кръг първата ни ракета преодоля много трудно в 17-годишния швед Елиас Имер №1032 в света) с 5:7, 6:2, 6:4.Днес Григор започна лошо, като допусна изоставане от 0:40 в откриващото си подаване в мача. Българинът спечели 5 поредни точки и взе гейма, но две двойни грешки на във второто му подаване донесоха пробив на 101-ия в ранглистата на ATP Воландри. Италианският ветеран затвърди с лекота пробива и поведе с 3:1. Малко след това резултатът стана 5:1, след което Димитров намали на 2:5, но Воландри без проблеми затвори сета със своя сервис.Вторият сет започна доста по-положително за Димитров, който спечели лесно първото си подаване в тази част, а веднага след това проби на нула. Българинът изглеждаше различен играч на корта във втората част и затвърди пробива, повеждайки с 3:0. Последва нов пробив на нула за Димитров и не след дълго резултатът стана 5:0, въпреки че в петия гейм нашето момче трябваше да спасява брейкпойнт. Силите на Воландри във втория сет стигнаха само за гейм.В първия гейм на решаващия трети сет Григор имаше точка за пробив, но не успя да я реализира. В следващия гейм ролите се размениха и Димитров губеше с 30:40, но успя да стигне до ровенство, след като минаващ удар на Воландри излезе на милиметри в аут. Григор си взе подаването и нанесе решаващия удар в седмия гейм, в който успя да реализира пробив, за да поведе с 4:3. При 5:4 Григор сервираше за спечелване на мача и сложи точка на спора след 1 час и 32 минути игра. Българинът записа 5 аса и 4 двойни грешки в двубоя.На 1/4-финалите 22-годишният Димитров ще играе с поставения под номер 3 Хуан Монако (Аржентина) или с швейцарския квалификант Анри Лааксонен.С победата си днес Григор си заработи 45 точки за световната ранглиста, а при нова победа ще вземе 90 точки.Григор Димитров (България) - Филипо Воландри (Италия) 2:6, 6:1, 6:4.