Григор срещу Хуан Монако на 1/4-финалите в Швеция

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу Хуан Монако (Аржентина) на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в шведския град Бостад с награден фонд 491370 евро. Поставеният под номер 5 Димитров, 29-и в световната ранглиста, победи италианеца Филипо Воландри с 2:6, 6:1, 6:4 за 1:31 час игра. Монако пък отстрани квалификанта Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:4, 6:2 за 75 минути.

29-годишният аржентинец е 20-и в света в момента. 185-сантиметровият Монако има 8 титли в кариерата си и е заработил над 6 милиона долара като професионалист от 2002 година насам. Монако има три победи в три мача срещу Димитров досега. През 2011-а на червено в Барселона той печели с 6:4, 6:1. През октомври миналата година на твърди кортове в Токио аржентинецът беше още по-убедителен и стигна до успеха с 6:2, 6:1. В края на същия месец Димитров загуби с 6:7(4), 2:6 на турнира в зала от сериите "Мастърс" в Париж.

Във втория кръг на турнира отпадна номер 4 в схемата Томи Робредо (Испания), който загуби от своя сънародник Алберт Рамос с 3:6, 4:6.