Отзиви след НСА - Дунав (Русе) 8:1

Григор се класира на 1/4-финал в Бостад след нов обрат

Първата ни ракета Григор Димитров победи италианеца Филипо Воландри с 2:6, 6:1, 6:4 в мач от втория кръг на турнира в Бостад (Швеция). Поставеният под №5 в схемата Григор изигра слаб първи сет, но във втория отвя противника си, а в третата част успя да надделее след решаващ пробив в седмия гейм при 3:3. В първия кръг първата ни ракета преодоля много трудно в 17-годишния швед Елиас Имер №1032 в света) с 5:7, 6:2, 6:4.

Днес Григор започна лошо, като допусна изоставане от 0:40 в откриващото си подаване в мача. Българинът спечели 5 поредни точки и взе гейма, но две двойни грешки на във второто му подаване донесоха пробив на 101-ия в ранглистата на ATP Воландри. Италианският ветеран затвърди с лекота пробива и поведе с 3:1. Малко след това резултатът стана 5:1, след което Димитров намали на 2:5, но Воландри без проблеми затвори сета със своя сервис.

Вторият сет започна доста по-положително за Димитров, който спечели лесно първото си подаване в тази част, а веднага след това проби на нула. Българинът изглеждаше различен играч на корта във втората част и затвърди пробива, повеждайки с 3:0. Последва нов пробив на нула за Димитров и не след дълго резултатът стана 5:0, въпреки че в петия гейм нашето момче трябваше да спасява брейкпойнт. Силите на Воландри във втория сет стигнаха само за гейм.

В първия гейм на решаващия трети сет Григор имаше точка за пробив, но не успя да я реализира. В следващия гейм ролите се размениха и Димитров губеше с 30:40, но успя да стигне до ровенство, след като минаващ удар на Воландри излезе на милиметри в аут. Григор си взе подаването и нанесе решаващия удар в седмия гейм, в който успя да реализира пробив, за да поведе с 4:3. При 5:4 Григор сервираше за спечелване на мача и сложи точка на спора след 1 час и 32 минути игра. Българинът записа 5 аса и 4 двойни грешки в двубоя.

На 1/4-финалите 22-годишният Димитров ще играе с поставения под номер 3 Хуан Монако (Аржентина) или с швейцарския квалификант Анри Лааксонен.

С победата си днес Григор си заработи 45 точки за световната ранглиста, а при нова победа ще вземе 90 точки.

Григор Димитров (България) - Филипо Воландри (Италия) 2:6, 6:1, 6:4.