Едисон Йорданов титуляр, но за резервите на Дортмунд

Младежкият национал на България Едисон Йорданов изкара 65 минути като титуляр за втория състав на Борусия (Дортмунд), който загуби нещастно с 1:2 като гост на Унтерхахинг в двубой от 22-ия кръг на Трета лига в Германия. Домакините реализираха победния гол в последната минута чрез Александер Хек. Преди това съотборникът му Андреас Фогълзамер беше извел баварския тим напред в 13-ата минута, а Марвин Дукш беше изравнил в 25-ата минута. След това поражение "жълто-черните" са на 13-о място от 20 отбора, докато Унтерхахинг е осми. За домакините като смяна се появи братът на Марио Гьотце - Фабиан. Едисон Йорданов изкара зимната подготовка с първия отбор на Борусия, но Юрген Клоп предпочете да го остави да се обиграва при резервите. Във всеки един момент обаче българският халф може да бъде взет при мъжете и да играе в Бундеслигата.