Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Едисон Йорданов титуляр, но за резервите на Дортмунд

Младежкият национал на България Едисон Йорданов изкара 65 минути като титуляр за втория състав на Борусия (Дортмунд), който загуби нещастно с 1:2 като гост на Унтерхахинг в двубой от 22-ия кръг на Трета лига в Германия. Домакините реализираха победния гол в последната минута чрез Александер Хек. Преди това съотборникът му Андреас Фогълзамер беше извел баварския тим напред в 13-ата минута, а Марвин Дукш беше изравнил в 25-ата минута.

След това поражение "жълто-черните" са на 13-о място от 20 отбора, докато Унтерхахинг е осми. За домакините като смяна се появи братът на Марио Гьотце - Фабиан.

Едисон Йорданов изкара зимната подготовка с първия отбор на Борусия, но Юрген Клоп предпочете да го остави да се обиграва при резервите. Във всеки един момент обаче българският халф може да бъде взет при мъжете и да играе в Бундеслигата.