Жиру, не си в засада! (видео)

Френският нападател на Арсенал Оливие Жиру прикова вниманието върху себе си, но не с гол, а с това, че по рядко срещан начин пропусна стопроцентово голово положение за "топчиите" от Лондон. Това се случи в началото на мача между Кардиф и Арсенал от 13-ия кръг на Висшата английска лига. Арсенал спечели с 3:0 (голове на Аарън Рамзи в 29-ата и 90-ата минута, и на Матийо Фламини в 86-ата), но тимът на Арсен Венгер можеше да открие резултата още в 15-ата минута. Тогава Жиру се озова в прекрасна позиция за отбелязване на гол, но реши, че се намира в положение на засада и спря да играе. Засада обаче не бе отсъдена (друг е въпросът дали действително имаше такава) и след краткото засуетяване Жиру се опита да стреля, но вече бе изпуснал момента и противников защитник го блокира.Вижте любопитната ситуация.