Арсенал дръпна на върха след класика, феновете на домакините аплодират

Лидерът в класирането на английската Висша лига Арсенал дръпна със седем точки на върха в класирането, след като сломи с класическото 3:0 Кардиф на неговия "Кардиф Сити Стейдиъм" в Уелс. Възпитаниците на Арсен Венгер изнесоха много стабилен мач, като демонстрираха стабилна игра в отбрана, а пред вратата на Дейвид Маршал бяха безмилостни и оползотвориха по-голяма част от открилите се пред тях ситуации. Интересен момент в мача бяха попаденията на Аарън Рамзи, който на два пъти наказа бившия си клуб. Въпреки болката, феновете на домакините демонстрираха обич към бившия си любимец и пяха песни в негова прослава. Рамзи откри резултата в полза на лондончани в 29-ата минута на мача.  Месут Йозил центрира точно на главата на уелсеца и той не сгреши, за да даде аванс на гостите в мача.

Резервата в състава на гостите Матийо Фламини донесе успеха на гостите с попадение пет минути преди края на мача. Френският халф се разписа само три-четири минути след влизането си в игра на мястото на Сантиаго Касорла, след като получи удобен пас от Месут Йозил.

Отново Аарън Рамзи направи преднината на гостите класическа минута преди края, като отново получи аплодисментите на трибуните на "Кардиф Сити Стейдиъм", които дори запяха песни в негова прослава, въпреки това, че той нанесе поражението на техния тим.

В този момент се случи нещо изключително интересно и рядкосрещано по терените на световния футбол. Публиката на домакините стана на крака и аплодира голмайстора на гостите за попадението му. Както е известно, Рамзи е юноша на Кардиф Сити.

Същата бе ситуацията и при първия гол на Рамзи в мача, когато домакинската публика отново аплодира своя бивш любимец. През първата част феновете видяха и друга любопитна ситуация. Нападателят на гостите Оливие Жиру бе изведен сам срещу вратаря на гостите с прострелен пас, но спря да играе, мислейки си, че е в засада. Страничният съдия обаче не индикира положение "офсайд" и така Жиру пропусна да оползотвори страхотно положение.