Извънземният Кристиано постави на колене СуперИбра в схватката за Мондиала (видео)

Португалия ще играе на Световното първенство в Бразилия, а Швеция не. Кристиано Роналдо ще бъде на Мондиал, Златан Ибрахимович - не. Иберийците спечелиха с 3:2 и гостуването си в Солна след космически три гола на Кристиано Роналдо (50, 77 и 79) в този така важен момент и се класираха за финалите с общ резултат 4:2. Ибра се отчете с две страхотни попадения, показа, че е големият лидер на "тре кронур", но уменията му не стигнаха, за да се противопостави на лузитаните и феноменалния им капитан с номер 7.Началото на двубоя беше спокойно. Скандинавците привидно поеха инициативата, но това се изрази единствено в продължителни подавания. В първия четвърт час липсваха интересни ситуации и удари. В 15-ата минута дойде първата възможност за гостите от Пиренейския полуостров. Бруно Алвеш отправи прекрасен удар с глава след центриране от фаул. Топката беше насочена от 15 метра в далечния долен ъгъл, но вратарят Исаксон се намеси добре. В 17-ата левият бек на домакините Олсон стреля от 30 метра, но доста неуспешно. В 29-ата централният бранител Пер Нилсон спря устрема на Кристиано Роналдо към наказателното поле. Последваха няколко интересни положения пред "седмицата", които показаха, че Португалия вече определено действа по-агресивно. В 35-ата звездата на Реал Мадрид навлезе от десния фланг към дъгата и шутира отсечено по земя - в ъгъла, но и в ръцете на Исаксон. Най-чистото положение пред CR7 за полувремето беше минута по-късно, когато засече с крак от точката на дузпата - над гредата. В 38-ата Роналдо беше оставен свободно да центрира към далечната греда, но там Уго Алмейда направи голям пропуск с глава от три метра. В 42-ата "трите корони" напомниха, че са на терена: Ибрахимович овладя на гърди и подаде назад към Калстрьом, който от 28 метра стреля мощно, но Руи Патрисио внимаваше. Минута по-късно Роналдо отново насочи мигновено от десетина метра и пак над гредата.В 49-ата шведите изпуснаха прекрасно положение. Ибрахимович мощно се пребори на аутлинията и подаде в малкото наказателно поле, но Калстрьом от три метра стреля в тялото на вратаря. Минута по-късно сякаш всичко беше решено след гол на Кристиано. Суперголмайсторът получи извеждащ пас и заби топката високо до гредата - 0:1, без да остави шансове на Исаксон.Цели три гола трябваше да вкарат домакините и след попадението се получи затишие. В 68-ата минута Ибрахимович изравни след изпълнение на корнер и удар с глава. Бруно Алвеш не можа да се пребори с исполина и той опъна мрежата. В 69-ата Калстрьом се гмурна за дузпа, но съдията Хауърд Уеб извади картон за симулация. В 72-ата минута Златан вдигна феновете на крака след зверски шут и гол за 2:1. Нападателят на Пари Сен Жермен разстреля вратаря от фаул, като топката беше поставена на пеналта. Когато португалците бяха поставени до стената, на сцената излезе големият лидер Кристиано Роналдо. В 77-ата шведите бяха хванати на контраатака, Кристиано напредна отляво и с безпощаден шут по диагонала изравни. След попадението Ибра направи силен жест, който впечатли футболната общественост - изръкопляска след изпълнението на Роналдо.Сами две минути по-късно феноменалният футболист задмина Исаксон и насочи високо в мрежата за 2:3. Оформяйки своя хеттрик, Роналдо изравни Педро Паулета на върха във вечната ранглиста на голмайсторите - 47 попадения. До края един от фаворитите за "Златната топка" на два пъти изпусна да вкара и четвърти гол и да оглави еднолично голмайсторската листа на Португалия.Западната част от Иберийския полуостров ликува след велик мач на Кристиано Роналдо. Скандинавската държава пък тъжи въпреки много силното представяне на своя капитан Златан.ШВЕЦИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 2:3 (0:1 в първия мач)0:1 - Кристиано Роналдо (50)1:1 - Ибрахимович (68)2:1 - Ибрахимович (72)2:2 - Кристиано Роналдо (77)2:3 - Кристиано Роналдо (79)МИНУТА ПО МИНУТАСнимки: Getty Images/Guliver