Петзвезден Уругвай смаза Йордания и е на Мондиал 2014 (видео)

Уругвай разби с 5:0 като гост Йордания в първа плейофна среща за класиране на световното първенство в Бразилия през 2014 година. По този начин южноамериканците си осигуриха повече от комфортна преднина преди реванша, който явно ще бъде просто протоколен.Тимът на Оскар Табарес откри резултата в 22-ата минута, когато Макси Перейра с добавка на празна врата изпрати топката в мрежата, след като вратарят на Йордания Шариф Насар Аднан бе избил кълбото след удар с глава на Единсон Кавани. Три минути преди края на първото полувреме Кристиан Стуани с удар отблизо направи резултата 0:2, след като получи хубав извеждащ пас и бе изпуснат от бранителите на домакините.След почивката урусите реализираха още три гола. В 69-ата минута Кавани проби до аутлинията и върна топката към намиращия се на границата на наказателното поле Николас Лодейро, който с много прецизен изстрел бе точен за 0:3. Това обаче не бе всичко. В 78-ата минута Кристиан Родригес получи топката в наказателното поле на домакините след центриране отляво и реализира ново попадение с изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Йордания.В заключителните минути пред Кавани се откри прекрасен шанс също да запише името си сред голмайсторите, но от много удобна позиция "Матадора" стреля над вратата. В добавеното време обаче нападателят на Пари Сен Жермен се реваншира за пропуска си малко преди това с блестящ гол от фаул и двукратните световни шампиони на практика могат да се считат за сигурни участници на Мондиал 2014.МИНУТА ПО МИНУТА