И Мексико докосва световното в Бразилия

Мексико стана поредният отбор, който е на път да си осигури класиране за финалите на Мондиал 2014. След като по-рано днес Уругвай разгроми с 5:0 Йордания, "ацтеките" също показаха, че няма да имат проблеми със спечелването на квота за световното първенство. Мексиканците разбиха в първата плейофна среща Нова Зеландия с 5:1 и само някакво чудо в реванша може да ги лиши от участие на най-престижния футболен форум.

Селекционерът на Мексико Мигел Ерера заложи на състав, в който преобладаваха футболисти от местното първенство. Още до почивката Пол Агияр и Раул Хименес дадоха комфортен аванс на домакините, а през второто полувреме два гола на Орибе Перлата и попадение на ветерана Рафаел Маркес доведоха резултата до 5:0. Почетния гол за гостите от Нова Зеландия отбеляза Крис Джеймс 5 минути преди края.

МЕКСИКО - НОВА ЗЕЛАНДИЯ 5:1 (2:0)
1:0 Агуяр (32)
2:0 Хименес (40)
3:0 Пералта (48)
4:0 Пералта (80)
5:0 Маркес (84)
5:1 Джеймс (85)