Петзвезден Уругвай смаза Йордания и е на Мондиал 2014 (видео)

Уругвай разби с 5:0 като гост Йордания в първа плейофна среща за класиране на световното първенство в Бразилия през 2014 година. По този начин южноамериканците си осигуриха повече от комфортна преднина преди реванша, който явно ще бъде просто протоколен.

Тимът на Оскар Табарес откри резултата в 22-ата минута, когато Макси Перейра с добавка на празна врата изпрати топката в мрежата, след като вратарят на Йордания Шариф Насар Аднан бе избил кълбото след удар с глава на Единсон Кавани. Три минути преди края на първото полувреме Кристиан Стуани с удар отблизо направи резултата 0:2, след като получи хубав извеждащ пас и бе изпуснат от бранителите на домакините.

След почивката урусите реализираха още три гола. В 69-ата минута Кавани проби до аутлинията и върна топката към намиращия се на границата на наказателното поле Николас Лодейро, който с много прецизен изстрел бе точен за 0:3. Това обаче не бе всичко. В 78-ата минута Кристиан Родригес получи топката в наказателното поле на домакините след центриране отляво и реализира ново попадение с изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Йордания.

В заключителните минути пред Кавани се откри прекрасен шанс също да запише името си сред голмайсторите, но от много удобна позиция "Матадора" стреля над вратата. В добавеното време обаче нападателят на Пари Сен Жермен се реваншира за пропуска си малко преди това с блестящ гол от фаул и двукратните световни шампиони на практика могат да се считат за сигурни участници на Мондиал 2014.