Ясен е и последният участник на Мондиал 2014

Тази нощ се изигра последният квалификационен мач за световното първенство в Бразилия. Изненадващо, Уругвай не можа да победи Йордания и двубоят в Монтевидео завърши 0:0, но "урусите" бяха спечелили с убедителното 5:0 като гост и станаха 32-ият отбор, който си осигури участие на Мондиал 2014.

Двукратните световни шампиони разочароваха препълнените трибуни, които изразиха недоволството си с освирквания още в края на първото полувреме. Гостите играха за честта си и с много себераздаване и малко късмет постигнаха резултат, с който могат да се гордеят.

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес отново разчиташе на звездния дует Кавани - Луис Суарес в предни позиции, но и двамата направиха по няколко пропуска през първото полувреме. Най-близо до гола беше защитникът Диего Годин, уцелил гредата след удар с глава в 45-ата минута.

Натискът на домакините веднага след почивката доведе до няколко разбърквания пред вратата на Йордания, но и те завършиха без гол. След час игра уругвайците поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле, но сигнал за нарушение не последва. Появата на ветерана Диего Форлан внесе импулс в действията на домакините, но те продължиха да бъркат при последния пас и в крайна сметка трябваше да се примирят с равенството.

УРУГВАЙ - ЙОРДАНИЯ 0:0

* Уругвай се класира за Мондиал 2014 с общ резултат 5:0