Павлюченкова си заслужи място на 1/2-финалите в София

Поставената под номер 6 в сновната схема Анастасия Павлюченкова си осигури място на 1/2-финалите на Турнира на шампионките, след като в решаващ мач в група „Сердика” се наложи с 6:2, 6:2 срещу Ализе Корне (Франция). Така рускинята заема второто място в групата след Симона Халеп и в утрешния ден ще мери сили на 1/2-финалите с най-добрата тенисистка от група „Средец”.Първият сет се разви добре за 22-годишната Павлюченкова. Тя стигна до три брейкпойнта в третия гейм и въпреки че пропиля първия, все пак реализира пробив за 2:1. Рускинята продължи да създава проблеми на Корне при сервис геймовете й и така се стигна до втори пробив за 5:2. Без проблеми Павлюченкова затвори сета при собствен сервис след 32 минути игра.Във втората част пробивите бяха общо четири. Заемащата 26-ото място в ранглистата Павлюченкова реализира първия пробив в откриващия гейм на сета, но веднага след това 23-годишната Корне го върна и изравни – 1:1. Двете тениситки направиха няколко страхотни дълги разигравания от основната линия и си заслужиха овациите на публиката в „Арена Армец”. Сред зрителите бяха футболният агент Лъчезар Танев и Весела Лечева.Павлюченкова осъществи още два пробива до края на срещата – за 3:2 и 5:2, и въпреки че Корне спаси един мачбол в осмия гейм, все пак рускинята сложи точка на спора при 6:2 след час и 13 минути игра.Това бе четвърти сблъсък между Павлюченкова и французойката и четвърти успех за руската тенисистка.