Веснина с невероятен обрат срещу Иванович в София (галерия)

Бившата №1 в света и поставена под №2 в схемата на Турнира на шампионките Ана Иванович допусна първо поражение в Турнира на шампионките в София. Победи я поставената под №5 Елена Веснина с 6:4, 3:6, 7:6 (1). Двубоят бе от Група "Средец" на състезанието в зала "Арена Армеец" в българската столица. Въпреки загубата шампионката на "Ролан Гарос" през 2008 година ще играе на 1/2-финалите в събота. За да разбере дали продължава напред, Веснина пък ще трябва да изчака последния мач в групата между най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова и Саманта Стоусър от Австралия.

Веснина губеше с 2:5 в решаващия трети сет, но въпреки това успя да стигне до победата.

Мачът започна отлично за Веснина, която реализира пробив още в първия сервис-гейм в мача на бившата №1 в света и поведе с 2:0. Последва дълъг и оспорван гейм, в който Иванович спаси няколко точки за пробив, но в крайна сметка Веснина успя да спечели подаването на съперничката си, а малко след това авансът на рускинята в резултата стана 4:0. Последва серия от три поредни гейма в полза на сръбкинята, а в осмия гейм Веснина също имаше трудности, като изостана с 0:30 в своето подаване. Рускинята обаче взе следващите 4 точки и сложи край на серията на Иванович, повеждайки с 5:3. Ана намали на 4:5, но Веснина не трепна, сервирайки за първия сет и затвори частта в своя полза.

Вторият сет също започна с пробив в полза на Веснина, но Иванович веднага го върна и след това взе подаването си за 2:1. Иванович бе в подем и дръпна с 4:1 в резултата. Сръбската тенисистка не допусна колебания в следващите си два сервис-гейма и затвори сета с 6:3.

В третия сет Иванович поведе с 3:1. При 4:2 Иванович реализира нов пробив и сервираше за мача при 5:2, но Веснина не само спечели подаването на сръбкинята и остана в двубоя, но и обърна резултата в своя полза при 6:5. Ана изравни за 6:6 и победителката трябваше да бъде определена с тайбрек. В него Веснина поведе с 4:0, след като при втората точка системата за видеоповторения "Ястребово око" показа, че удар на Иванович е излязъл на милиметри в аут. Двойна грешка на Иванович направи резултата 6:1 в полза на Веснина и рускинята реализира още първия си мачбол след удар в мрежата на сръбкинята, като вече има 2 победи от 4 мача срещу Иванович.