Симона Халеп с поредна лекция в София

Поставената под номер 1 в основната схема Симона Халеп записа третата си победа от три мача в груповата фаза на Тунрира на шампионките. Румънката, която вече си бе осигурила място на 1/2-финалите в „Арена Армеец” след успехите срещу Ализе Корне и Анастасия Павлюченкова, днес отвя и първата резерва Елина Свитолина с 6:1 6:1. 19-годишната украинка замени отказалата се заради контузия на коляното Мария Кириленко и така или иначе нямаше шансове да продължи напред в надпреварата.

Двубоят започна с размяна на пробиви, като първо Халеп реализира за 2:0, но след това загуби подаването си в третия гейм. От този момент до края на сета 22-годишната румънка бе безмилостна и спечели всички геймове в частта. Вторият сет не се различаваше особено от първия. Заемащата 14-ото място в световната ранглиста Халеп даде само гейм на съперничката си и след само 47 минути игра се поздрави с успеха.

Така румънката завършва на върха в група „Сердика”, а Корне и Павлюченкова ще спорят за второто място в групата, което дава право на участие на 1/2-финалите.