Йорданов отново титуляр при победа на Борусия (Д)

Едисон Йорданов отново започна като титуляр за Борусия (Дортмунд) в контролата срещу Хайденхайм спечелена от "жълто-черните" с 4:3. Българинът игра цяло първо полувреме, но на почивката бе заменен от Хенрих Мхитарян. В игра за дортмундци се завърна и защитника Невен Суботич, който вече е излекуван от контузията, която го извади от терените за дълго време. Той се появи като смяна в последните 15 минути на мача.Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за Борусия в 21-ата минута, но играчите на Хайденхайм направиха обрат до 2:1 с попадения на Найдерлехнер в 25-ата и Лайперц в 39-ата минута. Мхитарян отново изравни резултата в 53-ата минута, но Майер направи 3:2 в 68-ата. В края на мача класата на Борусия все пак си каза думата и първо в 71-ата минута Мхитарян доведе нещата до 3:3, а в 85-ата минута Гяу донесе успеха на гостите за крайното 3:4.Съставът на Борусия: Аломерович, Кирх (Йожич 46), Пишчек (Бандовски 46), Шмелцер (Нарей 46), Хорншу, Кел (Бендер 46), Нярко (Суботич 74), Гяу, Йорданов (Мхитарян 46), Обамеянг (Хофман 46), Хардер