Първият гол за Дортмунд за сезона е дело на българин

Младежкият национал на България Едисон Йорданов реализира дебютния гол за Борусия (Дортмунд) за новия сезон. Става дума обаче за втората формация на клуба, която днес стартира участието си в първенството на Трета лига с гостуване на Рот-Вайс Ерфурт, спечелено с 2:1. Халфът откри резултата в 43-ата минута, а след почивката Тамо Хардер (48') направи 2:0 за "жълто-черните", които бяха подкрепяни от 1000 свои фенове. Домакините единствено намалиха чрез Саша Айхмайер в 73-ата минута. Йорданов започна като титуляр, получи жълт картон и беше сменен в продължението на редовното време.

Досега Едисон караше подготовка с първия отбор на Борусия. Независимо че рита за Борусия II, той може по всяко време да бъде включен в групата на Юрген Клоп и да играе в Бундеслигата. 21-годишният талант има две попадения в контролите на Борусия. Той вкара веднъж на Бохум през зимата, а преди десетина дни реализира и на Хесен.