Едисон Йорданов поведе Борусия (Дортмунд) към обрат

Младежкият национал Едисон Йорданов отбеляза гол при победата на Борусия (Дортмунд) с 4:1 над четвъртодивизионния Хесен (Касел) в дебютната контрола за "жълто-черните" през лятото, която се изигра пред 15 000 зрители.

Българинът започна като титуляр, а треньорът Юрген Клоп беше заложил на много ог юношите. Като титуляри наред с младите играчи започнаха и опитни асове като Марсел Шмелцер, Пиер-Ерик Обамеянг, Лукаш Пишчек и Себастиан Кел. Първото полувреме завърши негативно за селекцията на Борусия. В 38-ата минута отбраната на Борусия проспа опасна атака на Хесен и след удар на Лемке стражът Златан Аломерович беше безпомощен. Резултатът се запази до почивката.

След нея Борусия "настъпи газта" и в 63-ата минута чрез Йорданов изравни. Той се разписа след изпълнение на ъглов удар. Топката се приземи и той с лек удар я вкара във вратата. В рамките на следващите 8 минути настъпи пълен обрат. В 66-ата минута се разписа Хенрик Мхитарян, който вкара от близка дистанция.

В 71-ата нова грешка на домакините беше наказана от Борусия. В основата на гола беше Мхитарян, който намери Харсер на два метра пред вратата и той не сбърка - 3:1. В 77-ата минута Оливер Кирх довърши домакините, като оформи крайното 4:1.
Юрген Клоп извърши шест смени на почивката, като Йорданов беше един от малкото титуляри, които останаха до края.

Съставът на Борусия: Аломерович (46-Бонман), Пишчек (46-Банднер), Хорншух, Нярко, Шмелцер (46-Дудзяк), Кел (46-Кирх), Гиау, Хардер, Йоич (46-Мхитарян), Йорданов, Обаемянг (46-Хофман).

Alomerovic (46. Bonmann) - Piszczek (46. Bender), Hornschuh, Nyarko, Schmelzer (46. Dudziak) - Kehl (46. Kirch), Gyau - Harder, Jojic (46. Mkhitaryan), Jordanov - Aubameyang (46. Hofmann)

4:1 beim KSV Hessen Kassel: BVB überzeugt im Testspiel erst nach der Pause - Ruhr Nachrichten - Lesen Sie mehr auf: