Вижте какъв гол вкара българинът в Дортмунд (видео)

Българин реализира първия гол за Борусия (Дортмунд) за новия сезон. Във вторник вечер германският вицешампион стартира летните си контроли с 4:1 над Хесен (Касел) като гост. Отборът на Юрген Клоп губеше с 0:1 до 63-ата минута, когато младежкият ни национал Едисон Йорданов изравни след заучено изпълнение на пряк-свободен удар. Това попадение на 21-годишния халф "отпуши" тима, след което последваха още три точни изстрела в мрежата на четвъртодивизионния съперник.

Едисон е роден в Рощок от майка германка и баща българин. Той избра да играе за националния тим на България. От миналото лято Йорданов е част от втория тим на Борусия, но през зимата изкара подготовка с първия отбор. Сега Клоп отново го взе на лагер с големите звезди, което е ясен признак, че има планове да разчита на него в първия състав.

Голът на Едисон Йорданов е на 3:12 мин. от клипчето