Палермо удари Наполи, Чочев с 21 минути за сицилианците (видео)

Отборът на Палермо надигра с 3:1 на своя стадион "Ренцо Барбера" Наполи в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А". Ашраф Лазаар (14), Франко Васкес (36) и Лука Ригони (65) вкараха головете за тима от Сицилия, а Маноло Габиадини се разписа 8 минути преди края за неаполитанците. В 69-ата минута в игра за Палермо се появи българският халф Ивайло Чочев, който смени Робин Куайсон.В класирането Палермо заема седмо място, докато Наполи остава трети, но не успя да съкрати аванса на втория Рома. "Вълците" могат да дръпнат на Наполи със 7 точки, ако победят в неделя Парма на "Олимпико".В 14-ата минута мароканският ляв бек на Палермо Ашраф Лазаар опита доста оптимистичен изстрел от много далечно разстояние, вратарят на Наполи Рафаел Кабрал реагира изключително лошо и топката изненадващо се озова в мрежата на гостите.В 22-ата минута сицилианците можеха да поведат с 2:0 в резултата, но Франческо Болдзони не успя да уцели вратата на Наполи от доста удобна позиция, след като получи топката в наказателното поле на гостите. В 30-ата минута пък Джонатан де Гузман можеше да донесе изравнителен гол за Наполи, но не съумя да накаже грешка на словенския защитник Синиша Анджелкович и пропусна целта.Стигна се до 36-ата минута, когато Робин Куайсон се пребори за една топка в собствената половина, напредна и с отличен дълъг пас намери включилия се отляво Пауло Дибала, а младият аржентинец пусна топката към връхлитащия Франко Васкес, който с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад Рафаел Кабрал - 2:0.В 39-ата минута аржентинският нападател на Наполи Гонсало Игуаин имаше възможност да върне гостите в мача, но не успя да нанесе достатъчно добър удар от границата на наказателното поле и топката бе избита в корнер от вратаря Стефано Сорентино.Седем минути след почивката играчите на Рафаел Бенитес имаха доста добър шанс за гол, но Хосе Кайехон не уцели вратата от фаул. В 53-ата минута защитникът на Палермо Андреа Рисполи бе пожален от рефера Паоло Силвио Мадзолени и получи само жълт картон за неспортсменска проява спрямо Де Гузман.В 63-ата минута халфът на Палермо Лука Ригони отправи силен изстрел от въздуха от дъгата на наказателното поле, но Кабрал изби. Две минути по-късно обаче вратарят на Наполи бе безпомощен. Домакините сътвориха светкавична контраатака, при която Дибала демонстрира отличната си скорост преди да центрира към Васкес, който пък свали топката с глава за непокрития Ригони и той нямаше какво друго да направи освен да насочи кълбото в мрежата - 3:0.Заключителните минути на двубоя бяха повече от интересни. Първо резервата Маноло Габиадини засече центриране от фаул на Де Гузман и направи резултата 1:3 в 82-ата минута, а веднага след това гостите имаха основателни претенции за дузпа, тъй като топката срещна ръката на играч на тима в розови фланелки след удар на Кайехон. Дузпа обаче не бе отсъдена в тази ситуация. В 85-ата минута пък Габиадини направи непростим пропуск пред вратата на Палермо, въпреки че нападателят бе и в засада. Това бе и последната по-интересна ситуация в мача и Палермо прибави три точки към актива си, слагайки край на серията от 4 поредни победи на Наполи.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ