Шедьовър доближи Лацио на 2 т. до ШЛ (видео)

Фантастичен гол на Антонио Кандрева дванадесет минути преди края донесе победа на Лацио над Палермо с 2:1 в мач от 24-ия кръг на калчото. Италианският национал изстреля топката с десния крак и "взриви" "Олимпико". Успехът доближи домакините само на 2 точки до третото място, което дава право за участие в Шампионската лига, докато тимът на Ивайло Чочев пропусна отличен шанс да се намеси в битката за Лига Европа, като е на 5 точки от петия Фиорентина. Българският национал остана на пейката на Палермо.

Лацио изпита сериозни трудности с коравия си съперник, чийто нападение в лицето на Пауло Дибала и Франко Васкес донесе главоболие на тифозите на "орлите". Заедно с хърватина Мато Яяло въпросните играчи впечатлиха с отлично владеене на топката и индивидуални пробиви, но по-настоятелната игра на столичани след почивката им донесе победата.

Палермо поведе в 26-ата минута след фрапантна грешка на новия защитник на Лацио Маурисио, който подари топката на Робин Куайсон, след което тя стигна до Дибала и след това се озова в мрежата на Федерико Маркети. Буквално в следващата минута Дибала пропусна да направи 2:0 от чиста ситуация. В 41-ата минута гостите отново се провалиха на метър от голлинията, като футболист на "светлосините" изчисти влизащата топка. Преди това обаче играчите на Стефано Пиоли бяха изравнили чрез капитана си Стефано Маури в 33-ата минута.

След почивката Лацио заигра много по-силно и постави съперника под сериозно напрежение. Мирослав Клозе на няколко пъти пропусна, като нямаше и шанс в ситуация в 72-ата минута, когато защитник на Палермо отклони кълбото точно преди то да бъде насочено към мрежата. Маури и Кандрева също обстрелваха при всяка възможност, а в 76-ата минута сантиметри не достигнаха на Балде Кейта да засече пас на Маури.

Така се стигна до 78-ата минута, когато зрителите на олимпийския стадион в Рим видяха зрелищно изпълнение на Кандрева, който взе топката от корнера и я заби в горния ъгъл на Стефано Сорентино за 2:1. В бурната си радост след попадението голмайсторът се опита да се изкачи на оградата на сектора на феновете от "Курва Норд", но се подхлъзна и удари лошо лявото си коляно, заради което трябваше да напусне игра.

След това домакините удържаха преднината си и продължават успешния си засега сезон в Серия "А". В продължението на редовното време капитанът на Палермо Едгар Барето си изкара два жълти картона и беше изгонен.