Палермо удари Наполи, Чочев с 21 минути за сицилианците (видео)

Отборът на Палермо надигра с 3:1 на своя стадион "Ренцо Барбера" Наполи в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А". Ашраф Лазаар (14), Франко Васкес (36) и Лука Ригони (65) вкараха головете за тима от Сицилия, а Маноло Габиадини се разписа 8 минути преди края за неаполитанците. В 69-ата минута в игра за Палермо се появи българският халф Ивайло Чочев, който смени Робин Куайсон.

В класирането Палермо заема седмо място, докато Наполи остава трети, но не успя да съкрати аванса на втория Рома. "Вълците" могат да дръпнат на Наполи със 7 точки, ако победят в неделя Парма на "Олимпико".

В 14-ата минута мароканският ляв бек на Палермо Ашраф Лазаар опита доста оптимистичен изстрел от много далечно разстояние, вратарят на Наполи Рафаел Кабрал реагира изключително лошо и топката изненадващо се озова в мрежата на гостите.

В 22-ата минута сицилианците можеха да поведат с 2:0 в резултата, но Франческо Болдзони не успя да уцели вратата на Наполи от доста удобна позиция, след като получи топката в наказателното поле на гостите. В 30-ата минута пък Джонатан де Гузман можеше да донесе изравнителен гол за Наполи, но не съумя да накаже грешка на словенския защитник Синиша Анджелкович и пропусна целта.

Стигна се до 36-ата минута, когато Робин Куайсон се пребори за една топка в собствената половина, напредна и с отличен дълъг пас намери включилия се отляво Пауло Дибала, а младият аржентинец пусна топката към връхлитащия Франко Васкес, който с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад Рафаел Кабрал - 2:0.

В 39-ата минута аржентинският нападател на Наполи Гонсало Игуаин имаше възможност да върне гостите в мача, но не успя да нанесе достатъчно добър удар от границата на наказателното поле и топката бе избита в корнер от вратаря Стефано Сорентино.

Седем минути след почивката играчите на Рафаел Бенитес имаха доста добър шанс за гол, но Хосе Кайехон не уцели вратата от фаул.

В 53-ата минута защитникът на Палермо Андреа Рисполи бе пожален от рефера Паоло Силвио Мадзолени и получи само жълт картон за неспортсменска проява спрямо Де Гузман.

В 63-ата минута халфът на Палермо Лука Ригони отправи силен изстрел от въздуха от дъгата на наказателното поле, но Кабрал изби. Две минути по-късно обаче вратарят на Наполи бе безпомощен. Домакините сътвориха светкавична контраатака, при която Дибала демонстрира отличната си скорост преди да центрира към Васкес, който пък свали топката с глава за непокрития Ригони и той нямаше какво друго да направи освен да насочи кълбото в мрежата - 3:0.

Заключителните минути на двубоя бяха повече от интересни. Първо резервата Маноло Габиадини засече центриране от фаул на Де Гузман и направи резултата 1:3 в 82-ата минута, а веднага след това гостите имаха основателни претенции за дузпа, тъй като топката срещна ръката на играч на тима в розови фланелки след удар на Кайехон. Дузпа обаче не бе отсъдена в тази ситуация. В 85-ата минута пък Габиадини направи непростим пропуск пред вратата на Палермо, въпреки че нападателят бе и в засада. Това бе и последната по-интересна ситуация в мача и Палермо прибави три точки към актива си, слагайки край на серията от 4 поредни победи на Наполи.