Ботев (Луковит) във втория кръг за Купата след петгеймова драма

Мъжкият волейболен отбор на Ботев (Луковит) победи като гост Изгрев (Ябланица) с 3:2 (25:21, 25:27, 25:13, 24:26, 15:10) в мач от 1-ия кръг за Купата на България, игран снощи. Така волейболистите на Ботев продължават във втория етап на турнира, срещите от който ще бъдат около 24 февруари. Съставът на Изгрев пък отпада от по-нанатъшната надпревара.Мачът между двата отбора бе истинско местно дерби, тъй като само 20 киломента разделят двете населени места. Двата клуба пък са традиционни съперници във Висшата лига, като всяка среща между тях събира местната общественост и донася много емоции на феновете. Срещата за Купата не направи изключение, като запалянковците изпълниха залата, а двата тима впрегнаха максимално сили за крайната победа. Традиционно страстите се разгорещиха, като по врема на мача имаше много емоции, напрежение, раздаване на картони и дори известно прекъсване на мача за укротяване на атмосферата.След последователна размяна на геймове и равенство 2:2, срещата достигна до пета решителна част. В нея, обаче, волейболистите на Ботев поведоха с 8:1, като с тази разлика предрешиха двубоя. Въпреки усилията на домакините, които намалиха пасива си до 7:12, за повече нямаха сили, като съставът от Луковит спечели тайбрека с 15:10, а с това и крайната победа с 3:2, която го класира в следващата фаза на турнира.BGvolleyball.com