Джокович помете сърбин на старта в Доха

Номер 1 на световния тенис Новак Джокович се класира за втория кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,22 милиона щатски долара, побеждавайки в среща от първия кръг своя сънародник от Сърбия Душан Лайович с 6:2, 6:1 за само 59 минути игра. Новак Джокович още във втория гейм направи пробив и поведе с 2:0, а след това спечели сервиса си и резултатът стана 3:0. Душан Лайович, номер 68 в световната ранглиста, демонстрира класата си в четвъртия гейм и го спечели без загубена точка, а след това успя да намали резултата на 2:3. Джокович отново направи пробив и поведе с 4:2, а след това спечели и първия ст с 6:2 за 32 минути игра. Във втория сет Новак Джокович бързо поведе с 2:0 и без особени усилия спечели сета с 6:1, а с това и мача.На осминафиналите Новак Джокович ще играе със Серхий Стаховски (Украйна), който в среща от първия кръг победи Жабор Ал Мутава (Катар) с 6:1, 6:1. В друга среща от първия кръг поставеният под номер 3 в основната турнирна схема Томаш Бердих (Чехия) спечели срещу Денис Истомин (Узбекистан) с 6:1, 6:4. Също в среща от първия кръг Андреас Сепи (Италия) надви в оспорван мач аржентинеца Леонардо Майер с 5:7, 7:6 (4) и 7:6 (4).