Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Джокович громи в Доха, Вавринка не даде шанс на таланта Чорич

Номер 1 на световния тенис Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,22 милиона щатски долара, побеждавайки в среща от втория кръг Серхий Стаховски (Украйна) с 6:2, 6:1. Сърбинът нямаше проблеми и във втория си мач на турнира в Доха и победи  Стаховски за един час и три минути игра, като даде само три гейма на украинеца.

На четвъртфиналите Новак Джокович ще играе с хърватина Иво Карлович, който днес на осминафиналите победи Николоз Басилашвили (Грузия) със 7:6 (3), 6:3. Също в осминафинален мач поставеният под номер 4 в схемата испанец Давид Ферер победи своя сънародник Фернандо Вердаско с 6:3, 6:2.

Междувременно, защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис на твърди кортове в Ченай (Индия) с награден фонд 403495 долара. Вавринка, номер 1 в схемата, победи лесно младия талант Борна Чорич (Хърватия) с 6:1, 6:4 за 71 минути.

В спор за място на полуфиналите швейцарецът ще срещне Жил Мюлер (Люксембург), който се наложи над Елиас Имер (Швеция) с 6:4, 6:3.

За четвъртфиналите се класира и номер 4 Давид Гофен (Белгия), след като отстрани Рикардас Беранкис (Литва) с 6:0, 4:6, 7:6 (1).