Сензация в Катар! Иво Карлович изхвърли Джокович от турнира в Доха

Хърватският гигант Иво Карлович сензационно победи световния №1 Новак Джокович на 1/4-финалите на турнира в Доха (Катар). Високият 211 сантиметра ветеран се наложи над сърбина с 6:7 (2), 7:6 (6), 6:4. Това е втората голяма изненада от началото на турнира в Доха, след като испанската суперзвезда Рафаел Надал бе елиминиран от друг ветеран - германеца Михаел Берер.

Поставеният под номер 7 Карлович наниза 21 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в срещата. 35-годишният хърватин реализира единствения пробив в срещата при четвъртата си възможност в седмия гейм на третия сет и това се оказа решаващо.

Карлович записа днес втора победа от три мача срещу дебютиралия в турнира в Доха сърбин. За хърватина това е втора победа над действащ №1 в света. През 2008 година Карлович срази лидера в ранглистата по това време Роджър Федерер (Швейцария) на "Мастърса" в Синсинати.

"Не очаквах подобно нещо. Той игра много добре през цялото време. Беше малко ветровито и може би това му попречи да покаже пълния си потенциал. Направих това, което умея, нищо по-специално. Щастлив съм. Не всеки ден се побеждава действащ номер 1. Надявам се да стигна до края", каза Карлович, който е 27-и в световната ранглиста в момента.

За място на финала той ще се изправи утре срещу четвъртия в схемата Давид Ферер (Испания), който по-рано днес елиминира германеца Дъстин Браун с 6:2, 6:2 само за 69 минути.